KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17309353
nr 1730 9353
Leo Janis
(f. 1922), Lettland
Oljemålning, Bergslandskap. Signerad. Olja på duk, 44x54 cm, yttermått inklusive ram: 58x67 cm
Leo Janis-Brieditis, född 1922 i Riga, skulptör, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 13 oktober 2025
kl 18:05:08
10/10 22:37:09
300 kr
13/10 17:58:47
Leo Janis
Läs mer om Leo Janis